Porady dla właścicieli kotów

koty

Jeśli szukasz zwierzaka, z którym mógłbyś dzielić dni, kot jest doskonałym wyborem. Chociaż zwierzęta te są bardzo niezależne, są również wspaniałymi towarzyszami. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć, jeśli chodzi o opiekę nad nimi i o to, jak pomóc im wieść szczęśliwe życie.

Jeśli masz kilka kotów, możesz zaoszczędzić pieniądze na naczyniach dla kotów, sprawdzając w lokalnym sklepie dolary, czy nie ma tam naczyń na salsę. Zazwyczaj można kupić pakiet trzech sztuk za dolara. Są one solidne i mają ładne kolory. Wyglądają ładnie w kuchni i mają odpowiedni rozmiar na kocie jedzenie.

Co tydzień sprawdzaj, czy Twój kot nie ma kleszczy i pcheł. Jeśli Twój kot ma pchły, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty również masz je w domu. Aby pozbyć się tego problemu, oprócz leczenia kota, możesz potrzebować bomb na pchły lub sprayów do zwalczania pcheł. Jeśli nie wiesz, jakich produktów używać do zwalczania kleszczy i pcheł, porozmawiaj z weterynarzem o bezpiecznych opcjach.

Regularnie obcinaj kotu paznokcie. Koty muszą się drapać. Kiedy jednak drapią, zdejmują osłonki z paznokci i odsłaniają się ich ostre, spiczaste pazury. Obcinanie pazurów kota co dwa lub trzy tygodnie sprawia, że pozostają one tępe, co pozwala ograniczyć do minimum ryzyko uszkodzenia mebli, ludzi i innych zwierząt.

Chroń swoje meble za pomocą słupków i podkładek do drapania. To naturalne, że koty chcą wyciągać pazury i drapać. Nie oznacza to jednak, że właściciel kota musi mieć zniszczone meble. Zapewnij kotu miejsca, w których może drapać i przekieruj go tam, jeśli zdecyduje się wypróbować twoją sofę. Drapaki dla kotów są dostępne w wielu kształtach i są wykonane z różnych materiałów, a niektóre koty preferują konkretny rodzaj, dlatego znalezienie odpowiedniej kombinacji dla Twojego pupila może wymagać kilku prób i błędów.

Nigdy nie poddawaj kota zabiegowi usuwania pazurów. Wiele osób błędnie rozumie zabieg usuwania pazurów, myśląc, że polega on na prostym usunięciu paznokci u kota. Nie jest to prawdą. W rzeczywistości podczas zabiegu lekarz weterynarii musi usunąć górną część knykci wraz z pazurem. Może to powodować bóle stawów w późniejszym okresie życia oraz wiele problemów behawioralnych, takich jak gryzienie. Istnieje wiele alternatyw, od słupków do drapania po przyklejane nakładki na pazury, które mogą ochronić Twoje rzeczy przed kocimi pazurami bez uciekania się do tak surowego rozwiązania chirurgicznego.

Nie można popełnić błędu, wybierając kota na swojego zwierzęcego towarzysza. Są one inteligentne, zazwyczaj nie wymagają tak wiele opieki jak psy i mogą zapewnić Ci czułość, której tak pragniesz. Pamiętaj jednak, że koty nadal wymagają wielu rzeczy od swojego właściciela. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby zapewnić swojemu pupilowi dobre życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *