Najlepsze sposoby na zapewnienie kotu ruchu

koty

Koty to jedne z tych zwierząt, które przez większość czasu chcesz szkolić w domu. Oznacza to ochronę ważnych przedmiotów i przeniesienie rzeczy zniszczonych na górną półkę przed ich przybyciem. Istnieje kilka różnych metod, które przynoszą doskonałe rezultaty, ale wybór pozostawia się intuicji właściciela.

Jeśli Twój kot nagle przestanie jeść bez wyraźnego powodu, spróbuj podawać mu w małych ilościach kuszące przysmaki, takie jak makrela, tuńczyk lub krem z kurczaka. Nie są to karmy pełnowartościowe i nie powinny być podawane przez dłuższy czas, ale są niezwykle smaczne dla kotów. Kot, który niechętnie je, może zacząć jeść ponownie i nadal jeść, jeśli dostanie jeden z tych przysmaków.

Stwórz ciepłe legowisko dla kota wychodzącego na zewnątrz lub zdziczałego, wykładając pudełko po bananach grubą warstwą gazety. Wytnij kawałek folii Mylar, tak aby pasował do dna pudełka. Na wierzchu połóż kolejną warstwę gazety. Dodaj ciepły koc. Umieść całe pudełko w psiej budzie lub pod gankiem, gdzie nie będzie mogło zamoknąć.

Jeśli Twój pies i kot są najlepszymi przyjaciółmi, pamiętaj, aby po zakończeniu leczenia pcheł trzymać ich osobno. Produkty przeciw pchłom Twojego psa są bardzo niebezpieczne dla kotów. Koty, które mają kontakt z produktami przeciw pchłom stosowanymi przez psy, często umierają. Upewnij się, że stosujesz wyłącznie produkty dla kota i wyłącznie produkty dla psa.

Jeśli Twój kot zabierze wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z nim. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i nietłukące się ozdoby, aby udekorować choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie dekorować choinki potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak lameta i girlandy. Pinia stanowi dla kota zagrożenie zadławieniem, a girlandy mogą spowodować uduszenie.

Czy Twój kot ciągle podgryza rośliny domowe? Jeśli tak, to jest na to rozwiązanie. Samodzielna uprawa trawy owsianej lub kocimiętki może pomóc w odciągnięciu kota od roślin. Podarowanie im roślin, które mogą jeść i które lubią, pomoże przyciągnąć je do tych roślin raz po raz.

Pierz posłanie kota co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć z niego wszystkie bakterie. Nawet jeśli posłanie wygląda na czyste, zazwyczaj zawiera toksyny, które mogą wywołać chorobę u Twojego zwierzęcia. Wymieniaj legowisko co sześć miesięcy, aby zapewnić kotu higieniczne środowisko.

Z pewnością dokonasz właściwego wyboru podczas szkolenia kota i już nigdy nie będziesz musiał zmagać się ze źle zachowującym się kotem, który niszczy Twoje meble. Nie zapominaj o wypuszczaniu kociaków na dwór, ponieważ są one zwierzętami i uwielbiają światło słoneczne. Regularne zajęcia zapewniają zwierzęciu zdrowie i rozrywkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *