Chcesz wiedzieć więcej o kotach? Zajrzyj do tego artykułu!

0
koty

Nic nie jest tak wspaniałe, jak usłyszeć, jak Twój kot jest podekscytowany i zaczyna mruczeć. To może zrelaksować Was oboje. Szczęśliwy kot to zdrowy kot. Jeśli chcesz zachęcić kota do spokojnego mruczenia w swoim domu, przeczytaj tutaj o kilku sposobach na zapewnienie zdrowia i szczęścia swojemu kociemu towarzyszowi.

Koty bardzo lubią wciskać się we wszystkie małe przestrzenie. Jeśli mają obrożę, może to stanowić problem dla ich bezpieczeństwa, jeśli się w niej zaklinują. Obroża typu breakaway dosłownie „zrywa się”, jeśli jest zbyt mocno zaciągnięta. Może to uratować życie Twojego kota!

Jeśli masz kocura, ważne jest, aby został on wykastrowany przed wystąpieniem rui. Kiedy kocury zaczynają dojrzewać, zaczynają rozpylać w całym domu. Pachnie on jak amoniak i jest trudny do usunięcia. Wysterylizowanie kocura może zapobiec temu zjawisku.

Co tydzień sprawdzaj, czy Twój kot nie ma kleszczy i pcheł. Jeśli Twój kot ma pchły, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty również masz je w domu. Aby pozbyć się tego problemu, oprócz leczenia kota, możesz potrzebować bomb na pchły lub sprayów do zwalczania pcheł. Jeśli nie wiesz, jakich produktów używać do zwalczania kleszczy i pcheł, porozmawiaj z lekarzem weterynarii o bezpiecznych opcjach.

Jeśli Twój kot zabiera wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z tym. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i nietłukące się ozdoby, aby udekorować choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie dekorować choinki potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak lameta i girlandy. Pinia stanowi dla kota zagrożenie zadławieniem, a girlandy mogą spowodować uduszenie.

Poddaj kota zabiegowi spryskiwania i kastracji, aby zapobiec chorobom i infekcjom, które powstają w układzie rozrodczym. Może to również pomóc w ograniczeniu możliwości przeludnienia kraju, ponieważ jeden nie wykastrowany kocur może w ciągu swojego życia spłodzić nawet pół miliona potomstwa.

Jeśli chcesz mieć kota przez wiele lat, dobrze jest trzymać go w domu. Chociaż kot może lubić wychodzić na zewnątrz, statystycznie udowodniono, że koty wychodzące na zewnątrz żyją krócej niż koty przebywające w pomieszczeniach. Na kota, który spędza czas na zewnątrz, czyhają różne niebezpieczeństwa, w tym przede wszystkim inne zwierzęta.

Mruczący kot to szczęśliwy kot, dlatego dobry właściciel będzie chciał zawsze zapewnić mu najlepszą opiekę, aby zapewnić mu dobre zdrowie. Koty to wspaniałe stworzenia, które warto mieć w pobliżu, a wskazówki przedstawione w powyższym artykule powinny pomóc Ci poradzić sobie z posiadaniem kota. Aby uzyskać więcej mruczenia od swojego kota, wypróbuj poniższe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *