Kilka wskazówek, które pomogą Ci w opiece nad kotem.

0
koty

Opieka nad kotem wiąże się z wieloma czynnościami. Jeśli jesteś właścicielem kota po raz pierwszy lub masz go już od jakiegoś czasu, ten artykuł może Ci pomóc. Przeczytaj go uważnie, a bez problemu będziesz mógł lepiej opiekować się swoimi kotami.

Dobrym pomysłem jest wszczepienie swojemu kotu mikroczipu. Nawet jeśli kot mieszka w domu, nigdy nie wiadomo, czy nie wybiegnie przez drzwi, aby uciec. Chociaż mikroczipy dostarczają informacji potrzebnych do odnalezienia ukochanego zwierzęcia, mogą również zostać przypadkowo złapane lub nawet wyrwane. Mikroczip jest wielkości ziarnka ryżu i zawiera wszystkie informacje kontaktowe, jakich potrzebuje Twój kot. Każde schronisko i większość gabinetów weterynaryjnych posiada skanery do odczytywania mikroczipów, a co najlepsze, nie można ich zgubić.

Koty uwielbiają trawę i rośliny, takie jak kocimiętka. Istnieją jednak rośliny, które są dla kotów trujące. Chryzantemy i ostrokrzewy są piękne i często spotykane w okresie świątecznym, ale mogą być bardzo toksyczne dla kotów. Inne rośliny, które są toksyczne lub śmiertelne, to lilie, rabarbar i żonkile.

Jeśli chodzi o kuwety, ich umiejscowienie jest bardzo ważne. Nigdy nie stawiaj kuwety w pobliżu jedzenia kota i wybierz spokojne miejsce, z dala od miejsc intensywnie użytkowanych. Aby pomóc w kontrolowaniu zapachów, umieść kuwetę w dobrze wentylowanym miejscu. Twój kot to doceni i Ty również.

Jeśli nie chcesz, aby Twój kot drapał meble, spróbuj napełnić małą butelkę z wodą i spryskiwać nią kota, kiedy tylko spróbuje. Koty z reguły unikają wody z powodów, których nikt nie jest pewien, więc nie spodoba mu się to. W końcu przestanie drapać, aby uniknąć spryskiwania.

Okresowo zabieraj kota do weterynarza. Wielu właścicieli kotów ma tendencję do unikania wizyt u weterynarza, ponieważ trudniej jest przygotować kota do pójścia tam, gdzie nie chce iść! Łatwo jest też unikać weterynarza, ponieważ koty wydają się tak samodzielne. Jednak, aby uniknąć problemów, warto zabrać kota do weterynarza.

Teraz już pewnie widzisz, że praca z kotami jest dość skomplikowana. Nie jest to trudne, ale może być czasochłonne. Weź pod uwagę wszystko, co tutaj przeczytałeś, a praca z kotami nie będzie dla Ciebie taka trudna. Powodzenia i ciesz się opieką nad swoim zwierzakiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *