Sprawdź te wspaniałe wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych w poniższym artykule

0
strona internetowa

Google ma prosty i łatwy w użyciu projekt witryny, który jest znany z niezrównanej prostoty. Inne witryny starają się uczynić wszystko ekscytującym, komplikując swój układ. Jednak niezależnie od tego, jaki typ witryny wybierzesz, podstawy są takie same. Ten artykuł zawiera wskazówki, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów.

Kiedy zastanawiasz się, jak zaprojektować stronę internetową, musisz pamiętać o nawigacji. Nawigacja powinna być łatwo dostępna i łatwa w użyciu. Umieść pasek nawigacyjny na każdej stronie w widocznym miejscu. Upewnij się także, że dobrze komponuje się on z resztą strony i nie rozprasza uwagi odwiedzających.

Unikaj stosowania tak zwanej „tajemniczej nawigacji”. Polega to na stosowaniu nieoznakowanych obrazów lub innych elementów do nawigacji po witrynie. W wielu przypadkach odwiedzający musi najechać myszką na przyciski, aby zobaczyć, do czego służą. Nawigacja najlepiej jest utrzymywać w prostocie. Używaj linków tekstowych na górze lub po lewej stronie strony.

Może i wygląda to ładnie, ale unikaj zbyt wielu animacji na swojej stronie. Obracanie, obracanie i miganie strony sprzedażowej może i wygląda fajnie, ale prawdopodobnie odstraszy potencjalnych użytkowników. Jeśli dodasz zbyt wiele takich migających elementów, sprawisz, że Twoja witryna będzie wyglądała na amatorską, co nie jest przesłaniem, które chcesz przekazać.

Chociaż często spotykanym elementem adresu URL strony jest www., należy się upewnić, że dostęp do niej jest możliwy niezależnie od tego, czy zdecydujemy się go umieścić, czy nie. Ułatwi to dostęp do witryny każdemu, niezależnie od sposobu wpisywania.

Dobrym pomysłem jest skonfigurowanie witryny w taki sposób, aby zachowywała kopię informacji o użytkowniku, które muszą być wprowadzane wielokrotnie. Na przykład, jeśli osoba rejestruje się w witrynie, a część tych samych informacji jest wymagana do wypełnienia innego formularza, upewnij się, że informacje, które już wprowadziła, zostały zapisane, aby nie musiała ich wprowadzać ponownie. Jeśli wykorzystasz te dane na swoją korzyść, użytkownicy będą mogli zaoszczędzić czas podczas poruszania się po Twojej witrynie.

Nieważne, czy tworzysz witrynę minimalistyczną, czy coś, co zachwyca publiczność, wszystko, co przeczytałeś powyżej, z pewnością pomoże Ci stworzyć naprawdę dobrą witrynę. Wykorzystaj je, aby uruchomić witrynę, przyciągnąć do niej ruch, a następnie usiądź wygodnie i ciesz się wynikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *