Wspaniałe pomysły na projektowanie stron internetowych, które każdy może wykorzystać

0
strona internetowa

Niektórzy wiedzą już co nieco o projektowaniu stron internetowych, ale nadal zmagają się z pewnymi jego aspektami. Jeśli to jest coś, z czym właśnie się zmagasz, spróbuj przeczytać poniższe wskazówki. Pomysły zawarte w tym artykule są warte poznania i aktualne.

Nie używaj stron startowych, chyba że jest to wymagane przez prawo, a zwłaszcza nie używaj intro we Flashu. Większość ludzi chce po prostu jak najszybciej dotrzeć do treści i nie chce oglądać bezużytecznych stron startowych. Jeśli masz jakąś zabawną treść, którą koniecznie chcesz, aby odwiedzający zobaczyli, umieść ją na stronie głównej.

Często używaj skrótów. Prawie wszystko w projektowaniu stron internetowych ma swój skrót, a jeśli dobrze się przyjrzysz, możesz znaleźć szybsze sposoby na wykonanie większości zadań. Niektóre z tych skrótów zawierają kody HTML, które pomagają szybko wprowadzać zmiany na stronie.

Należy przetestować witrynę w najpopularniejszych przeglądarkach i na najpopularniejszych platformach, aby upewnić się, że jest wyświetlana poprawnie. Czasami skrypty, które działają w jednej przeglądarce, mogą nie dawać takich samych rezultatów w innej przeglądarce. Dlatego konieczne może być podjęcie dodatkowych działań, np. dodanie funkcji wykrywania przeglądarki, aby mieć pewność, że witryna będzie się poprawnie wyświetlać w większości warunków.

Starannie wybierz hosting. Niektóre hostingi wymagają, aby użytkownik łączył się z nimi, podczas gdy inne mogą zmuszać do instalowania ich wyskakujących okienek. Należy również przetestować ich wydajność za pomocą jednego z wielu narzędzi dostępnych za darmo online, jak nie chcesz gościć u kogoś, kto jest stale powolny lub awarii.

Jeśli zamierzasz używać reklam na swojej stronie jako sposobu na zwiększenie zarobków, upewnij się, że utrzymujesz odpowiedni stosunek. Utrzymanie reklam na nie więcej niż 25 procent zawartości witryny zapewnia, że witryna nie jest zapchana zbyt wielu z nich. Podobnie jak ludzie nie oglądaliby telewizji, gdyby nie było w niej samych reklam, tak i odwiedzający stronę mają mniejsze szanse na pozostanie na niej, jeśli jest na niej zbyt wiele reklam.

W projektowaniu witryn staraj się stosować przejrzysty i spójny układ. Czyste układy, wykorzystujące dużo białej przestrzeni, zwiększają czytelność i ogólny wygląd witryny. Układ strony musi być skoncentrowany na jej zawartości. Staraj się używać czcionek, które są dostępne na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyglądu witryny.

Internet i strony internetowe stale się rozwijają. Sposoby projektowania stosowane jeszcze kilka lat temu mogą dziś stracić na aktualności. Dlatego musisz znaleźć najbardziej aktualne informacje o projektowaniu. Skorzystanie z tych wskazówek pomoże Ci utrzymać aktualność Twojej witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *