Porady dotyczące projektowania stron internetowych dla Twojej witryny

0
strona internetowa

Jeśli chcesz, aby Twój biznes internetowy odniósł sukces, potrzebujesz dobrych umiejętności projektowania stron internetowych. Jeśli zrobisz to dobrze, może to zapewnić Ci przewagę nad konkurencją. Nie każdy jednak wie, co wchodzi w skład świetnego projektu strony internetowej i właśnie tutaj przydają się te wskazówki. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci zaprojektować niesamowite strony internetowe, które będą łatwe w nawigacji.

Upewnij się, że tekst i tło mają odpowiedni kontrast. Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do odczytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, o ile są czytelne. Należy również pamiętać, że osoby z upośledzeniem wzroku mogą nie być w stanie odczytać strony, jeśli jej kontrast jest słaby. Sprawdź, czy Twoja witryna spełnia różne standardy kontrastu, korzystając z narzędzia dostępnego pod adresem http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html .

Przeszukaj fora internetowe w poszukiwaniu pomysłów i wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości projektowania stron internetowych. Wszystko jest dostępne w sieci. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na szukanie.

Bądź ostrożny z firm hostingowych, którzy twierdzą, że oferują nieograniczoną przepustowość dla swoich klientów. Zazwyczaj jest coś, co jest napisane drobnym drukiem, że jest znacznie różni się od tego. W wielu przypadkach ludzie kończą się problemy, jeśli chodzi o zasady uczciwego korzystania.

Unikaj upychania elementów strony. Każda sekcja strony powinna być od siebie naturalnie oddzielona, ponieważ dzięki temu cel każdej z nich jest bardziej czytelny. Najłatwiejszym sposobem na oddzielenie sekcji jest użycie DIV, ale istnieją też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i float.

Unikaj tworzenia kontrolek interfejsu użytkownika (UI), które wprowadzają odwiedzających w błąd. Te elementy sterujące to elementy, widżety i inne elementy, które tworzą interaktywne doświadczenie, takie jak łącze, lista rozwijana lub przycisk. Nie chcesz, aby użytkownicy myśleli, że kliknięcie na przykład na podkreślone słowo lub wyrażenie spowoduje przejście do nowej strony, jeśli w rzeczywistości nie jest ono powiązane z czymś innym. Jeśli odwiedzający mają oczekiwania, że coś będzie działało w określony sposób, a tak nie jest, istnieje większe prawdopodobieństwo, że założą, iż coś jest nie tak z witryną i opuszczą ją.

Jak widać, projektowanie stron internetowych ma kluczowe znaczenie dla zaistnienia w sieci. Dobrze zbudowana witryna może pomóc w osiągnięciu sukcesu. Niemniej jednak, przy projektowaniu witryny należy pamiętać o kilku konkretnych pomysłach. Powyższe wskazówki pomogą Ci skutecznie zaprojektować stronę internetową o dowolnym przeznaczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *