Finanse osobiste, o których musisz wiedzieć już teraz

finanse

Zapanowanie nad swoją sytuacją finansową jest ważnym krokiem w kierunku prowadzenia satysfakcjonującego życia. Podjęcie kroków w tym kierunku jest niezbędne, ale zrozumienie, jakie kroki należy podjąć, może być kłopotliwe. W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć drogę do wolności finansowej.

Możesz zaoszczędzić na rachunkach za energię, używając energooszczędnych urządzeń. Wymień stare żarówki i zastąp je żarówkami zgodnymi z normą Energy Star. Pozwoli to zaoszczędzić na rachunkach za energię i wydłuży żywotność żarówek. Używanie energooszczędnych tosterów, lodówek i pralek również pomoże Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Prowadź codzienną listę kontrolną. Nagradzaj się, gdy zrobisz wszystko z listy na dany tydzień. Czasami łatwiej jest zobaczyć, co masz do zrobienia, niż polegać na pamięci. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaplanowanie posiłków na cały tydzień, przygotowanie przekąsek, czy po prostu pościelenie łóżka, zapisz to na swojej liście.

Zamiast korzystać z jednej karty kredytowej i prawie ją wyczerpać, postaraj się mieć dwie lub trzy karty z niższym saldem. Kiedy spłacasz dwie oddzielne raty, Twoje odsetki nie będą tak wysokie, jak w przypadku spłacania jednej karty kredytowej, która została maksymalnie obciążona. Nie zaszkodzi to także Twojej ocenie punktowej, a może nawet pomóc w jej budowaniu, jeśli będziesz rozsądnie zarządzać dwiema kartami kredytowymi.

Dość często mówi się, że jeśli więcej zarabiasz, to więcej wydajesz. Największą radą, jaką mogę dać w takim przypadku, jest to, by starać się żyć poniżej swoich możliwości. Jeśli stać Cię na luksusowe mieszkanie za 1000 dolarów, nie rób tego! Zamieszkaj w skromniejszym, za 700 dolarów, a różnicę możesz przeznaczyć na zaliczkę na dom.

Aby maksymalnie wykorzystać pieniądze w portfelu, staraj się nie robić zakupów na pusty żołądek. Kiedy jesteś głodny, masz większą skłonność do zakupów pod wpływem impulsu, biorąc pod uwagę wyższy poziom stresu i niepokoju. Ponadto zwykle wydajesz pieniądze na fast foody, co z czasem się sumuje.

Twoja osobista sytuacja finansowa może decydować o Twoim samopoczuciu na świecie. Zapanowanie nad swoimi finansami to ważny pierwszy krok w kierunku wolności finansowej. Mamy nadzieję, że w tym artykule pomogliśmy Ci zrozumieć, jak ważna jest Twoja sytuacja finansowa. Przedstawiliśmy również kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci w pracy nad finansową przyszłością, jaką chcesz mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *