Porady dotyczące finansów osobistych, które naprawdę się sprawdzą

0
finanse

Mówi się, że „za pieniądze nie można kupić szczęścia”, ale z pewnością mogą one być źródłem stresu. Niezależnie od tego, czy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, czy nie wiesz, co zrobić z pieniędzmi, które masz, prawie każdy martwi się o swoje finanse. W tym artykule znajdziesz wskazówki, dzięki którym Twoje pieniądze będą pracować dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie.

Załóż konto bankowe przeznaczone na fundusze awaryjne i nie używaj go na żadne codzienne wydatki. Fundusz awaryjny powinien być wykorzystywany wyłącznie na wszelkie niespodziewane wydatki, które wykraczają poza normę. Trzymanie funduszu awaryjnego oddzielnie od zwykłego konta da Ci pewność, że będziesz mieć pieniądze do wykorzystania wtedy, gdy będziesz ich najbardziej potrzebować.

Gotowanie w domu może przynieść wiele dodatkowych pieniędzy i wspomóc finanse osobiste. Chociaż gotowanie posiłków może zająć trochę więcej czasu, zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ponieważ nie będziesz musiał płacić innej firmie za przygotowanie jedzenia. Firma ta musi płacić pracownikom, kupować materiały i paliwo, a mimo to musi przynosić zyski. Odejmując je od tego równania, możesz zobaczyć, jak wiele możesz zaoszczędzić.

Trzymaj się z daleka od ofert naprawy kredytów przesyłanych pocztą elektroniczną. Obiecują one wiele, ale mogą być przykrywką dla kradzieży tożsamości. Wysyłałbyś im wszystkie informacje, których potrzebowaliby, aby ukraść Twoją tożsamość. Aby być bezpiecznym, współpracuj z agencjami kredytowymi tylko osobiście.

Aby zaoszczędzić pieniądze w każdym miesiącu, nie zapisuj się na niepotrzebne usługi rekreacyjne. Będzie to kosztować Cię tylko pieniądze i więcej stresu. Na przykład, jeśli nie oglądasz wszystkich kanałów telewizji kablowej, pomyśl o zakupie mniejszego pakietu. Jeśli nie wykorzystujesz wszystkich minut na telefon komórkowy, pomyśl o obniżeniu abonamentu.

Zawsze należy mieć fundusz awaryjny w wysokości od trzech do sześciu miesięcy wydatków na życie, na wypadek niespodziewanej utraty pracy lub innej nagłej sytuacji. Nawet jeśli oprocentowanie kont oszczędnościowych jest obecnie bardzo niskie, to i tak powinieneś mieć fundusz awaryjny, najlepiej na koncie depozytowym ubezpieczonym przez państwo, aby zapewnić sobie ochronę i spokój ducha.

O ile nie wygrasz głównej nagrody, prawdopodobnie zawsze będziesz musiał martwić się o pieniądze. Jeśli jednak wyrobisz sobie dobre nawyki w zakresie wydawania pieniędzy, przestaną one być przytłaczającym stresem, a staną się mało istotnym problemem. Ten artykuł zawiera informacje, których potrzebujesz, aby poprawić swoją sytuację finansową. Jedyne, co musisz zrobić, to z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *