Wskazówki dotyczące zarządzania pieniędzmi, które pomogą utrzymać porządek w finansach osobistych

0
finanse

Finanse osobiste powinny być przedmiotem troski każdej dorosłej osoby, która musi płacić rachunki, w tym za mieszkanie, prąd, jedzenie czy gaz. Prowadzenie listy tego, za co trzeba płacić i ile się zarabia miesięcznie, może ułatwić zorientowanie się, na co idą pieniądze, zwłaszcza przy ustalaniu budżetu.

Jeśli ktoś odnosi w życiu sukcesy materialne, w końcu dojdzie do momentu, w którym będzie miał więcej majątku niż w przeszłości. Jeśli nie będziemy na bieżąco sprawdzać polis ubezpieczeniowych i dostosowywać odpowiedzialności, może się okazać, że jesteśmy niedoubezpieczeni i w przypadku roszczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej możemy stracić więcej niż powinniśmy. Aby się przed tym uchronić, warto rozważyć zakup polisy parasolowej, która, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia stopniowo rozszerzającą się w czasie ochronę ubezpieczeniową, dzięki czemu w razie wystąpienia roszczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej nie ryzykujemy, że ochrona będzie niewystarczająca.

System transakcyjny o wysokim prawdopodobieństwie udanych transakcji nie gwarantuje zysku, jeśli nie posiada kompleksowego podejścia do ograniczania stratnych transakcji lub zamykania zyskownych transakcji we właściwych miejscach. Jeśli, na przykład, 4 z 5 transakcji przynoszą zysk w wysokości 10 dolarów, wystarczy jedna stratna transakcja o wartości 50 dolarów, aby stracić pieniądze. W odwrotnej sytuacji, jeśli 1 z 5 transakcji przynosi zysk w wysokości 50 dolarów, to nadal można uznać ten system za udany, jeśli 4 stratne transakcje przyniosą tylko 10 dolarów każda.

Poznaj swoje cele i ograniczenia finansowe i pamiętaj o nich. Należy zdawać sobie sprawę z tego, co można, a czego nie można robić na rynku. Brak tej świadomości może doprowadzić do popełnienia szkodliwego błędu w finansach, co z kolei może mieć bezpośredni wpływ na realizację celów finansowych.

Opracuj plan postępowania z firmami windykacyjnymi i postępuj zgodnie z nim. Nie wdawaj się w wojnę na słowa z firmą windykacyjną. Po prostu poproś o przesłanie pisemnej informacji o rachunku, a ty ją zbadasz i odezwiesz się do niego. Sprawdź, jaki jest okres przedawnienia roszczeń windykacyjnych w Twoim stanie. Może się okazać, że naciska się na Ciebie, abyś zapłacił coś, za co nie jesteś już odpowiedzialny.

Jak wspomniano na początku artykułu, bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak wydajemy pieniądze. Zrezygnowanie z jednego posiłku w restauracji w tygodniu lub z jednej paczki papierosów mniej może w dłuższej perspektywie wiele zmienić. Zastosuj te wskazówki, a szybko zauważysz korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *