Naucz się uprawiać jak profesjonalista: Porady dotyczące ogrodnictwa ekologicznego

0
ogród

Ogrodnictwo to hobby, które lubią ludzie w każdym wieku. Może ono obejmować zarówno hodowlę małych kwiatów na trawniku, jak i uprawę dużych obszarów ziemi. Jeśli uważasz, że nie możesz uprawiać ogrodu, ponieważ nie masz „zielonego kciuka”, prawdopodobnie musisz dowiedzieć się więcej na ten temat. Porady zawarte w tym artykule dostarczą Ci wszystkich informacji, których będziesz potrzebować, aby zamienić nasiona we wspaniałe kwiaty lub pyszne owoce i warzywa.

Aby zasadzić wiosenne cebulki zimą, należy zdecydować, gdzie mają być posadzone, i wykopać pojedyncze dołki w odpowiednich odstępach. W otworach umieść małe, czterocalowe plastikowe doniczki, których brzegi powinny być lekko odsłonięte, i wypełnij je ziemią. Gdy nadejdzie wiosna, sadzenie cebulek jest bardzo proste. Wystarczy wyjąć doniczki i umieścić cebulki w pustym otworze. Wypełnij otwór ziemią, która znajdowała się w doniczce.

Unikaj środków chemicznych do zwalczania szkodników. Środki chemiczne są skuteczne, ale mogą też uszkodzić rośliny. Zamiast tego należy szukać metod naturalnych. Można na przykład kupić słoiki z biedronkami i wypuszczać je na rośliny. Biedronki są naturalnymi drapieżnikami wielu mniejszych owadów, które zjadają kwiaty i inne rośliny.

Jeśli plony owoców lub kwiatów są bardzo małe, należy sprawdzić poziom pH gleby. Jeśli poziom pH jest zbyt wysoki lub zbyt niski, może to wpłynąć na ilość składników odżywczych, które rośliny mogą wchłonąć. Rośliny potrzebują różnych składników odżywczych na różnych etapach swojego życia, aby być zdrowe, odnieść sukces i wydać owoce.

Odchwaszczaj ogród często i wcześnie. Zaplanuj odchwaszczanie ogrodu co najmniej trzy razy. Pierwsze powinno nastąpić pięć do siedmiu dni po wysianiu, a kolejne siedem do dziesięciu dni później. Trzeci raz powinien nastąpić trzy do czterech tygodni po zasadzeniu. W tym czasie rośliny powinny być już na tyle dobrze ukorzenione, aby można było zastosować ściółkowanie i wystarczającą ilość liści do zacienienia powierzchni.

Przed założeniem ogrodu ważne jest, aby mieć plan. Bez niego ogród może nie wyjść tak, jak byśmy chcieli. Należy zaplanować, gdzie na podwórku ma stanąć ogród, co chcemy uprawiać i czy chcemy zacząć od nasion czy roślin.

Ogród może poprawić wygląd domu lub zapewnić rodzinie świeże, zdrowe owoce i warzywa. Ponadto ogrodnictwo to rozrywka, która może dostarczyć wielu godzin przyjemności. Jeśli zastosujesz się do wskazówek i porad przedstawionych w tym artykule, Twój ogród z pewnością rozkwitnie, niezależnie od tego, jak duży czy mały będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *