Ekologiczne porady ogrodnicze, które każdy powinien znać

0
ogród

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój krajobraz był pełen zdrowej trawy, kwiatów nagradzanych na targach czy podwórka wypełnionego świeżymi warzywami, musisz wiedzieć, jak stworzyć wspaniały ogród. Ten artykuł zawiera wiele wskazówek, które pomogą Ci to osiągnąć, a jeśli jeszcze nie masz zielonego kciuka, będziesz go miał, gdy skończysz czytać.

Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie gleba jest gliniasta, przed rozpoczęciem kopania ogrodu posyp łopatę lub kielnię mąką lub woskiem samochodowym. Zapobiegnie to przywieraniu ziemi do ostrza łopaty, co znacznie ułatwi pracę. Wydłuża to także żywotność łopaty, zapobiegając rdzewieniu.

Dokarmiaj rośliny. Sposób, w jaki rosną rośliny, może być źródłem informacji o tym, jakich składników odżywczych im brakuje i jakie składniki wymagają uzupełnienia. Niektóre rośliny pobierają dużo składników odżywczych na początku sezonu wegetacyjnego i szybko potrzebują nowego zapasu. Należy zwracać uwagę na oznaki niedoboru, takie jak żółknięcie liści i zahamowanie wzrostu. Roślinę należy zasilić nawozem uniwersalnym, chyba że ma ona specyficzne wymagania. Na przykład rośliny liściaste preferują nawozy z dużą zawartością azotu.

Dobrym pomysłem podczas pracy w ogrodzie jest prowadzenie rejestru postępów. Zapisywanie postępów w ogrodzie w formie dziennika lub fotografii jest pomocne w kolejnych latach. Zapisywanie, które rodzaje roślin dobrze się sprawdzają, które się nie sprawdziły lub jakie są rodzaje gleby, może pomóc w założeniu przyszłego ogrodu bez prób i błędów z poprzednich lat.

Należy pamiętać o recyklingu odpadów ogrodowych i organicznych odpadów kuchennych w celu uzyskania kompostu dla ogrodu. Kompost jest doskonałym środkiem użyźniającym glebę. Dzięki niemu można też zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie trzeba kupować drogich worków z kompostem lub nawozem, aby rośliny rosły.

Plantację pomidorów należy podlewać nie częściej niż raz na pięć do siedmiu dni. Podlewając, należy jednak pamiętać o dokładnym namoczeniu podłoża. Pomidory radzą sobie najlepiej, gdy gleba jest głęboko zwilżona, w przeciwieństwie do wielu roślin, które wolą częściej podlewać ją lekką mgiełką. Należy także pamiętać, aby podlewać ziemię, a nie rośliny.

Teraz, gdy już wiesz, co trzeba zrobić, aby osiągnąć wszystkie swoje ogrodnicze cele, jesteś gotowy, aby wyjść na zewnątrz i je zrealizować. Wyhoduj wysokie na dziesięć stóp słoneczniki, posadź pomidory, które od zawsze chciałeś uprawiać, albo stwórz trawnik, którego będzie zazdrościł każdy sąsiad z bloku. Ciesz się swoim nowym, zielonym kciukiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *