Chcesz poznać najlepsze porady dotyczące gier wideo? Przeczytaj to!

0
gry wideo

Gry wideo to wspaniały sposób na zabawę dla dzieci, ale czasami gry mogą nieść ze sobą ukryte niebezpieczeństwa. Niektóre gry oferują treści nieodpowiednie dla dzieci w ich wieku. Aby zapobiec sięgnięciu po takie gry, rodzic musi wkroczyć do akcji, a w poniższym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Zainwestuj w akumulator do bezprzewodowego kontrolera do gier. Do każdego kontrolera można dokupić zasilacz z możliwością ładowania. Jeśli zamierzasz regularnie grać w gry wideo, to baterie używane do zasilania kontrolerów pochłoną małą fortunę. Akumulator pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Przed zakupem gry poszukaj w Internecie opinii na jej temat. Te komentarze pomogą Ci zrozumieć więcej o grze i ostatecznie pomogą Ci ustalić, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia. Ponadto komentarze użytkowników mogą być bardzo cenne i pomóc w zrozumieniu, czy gra ma irytujące błędy, czy nie.

Jeśli masz obawy co do klasyfikacji ESRB i nie jesteś pewien, czy powinieneś kupić grę dla swojej rodziny, zwróć się o pomoc do Internetu. Przeglądając opinie użytkowników, powinieneś być w stanie dowiedzieć się, dlaczego dana gra otrzymała określoną ocenę. Możesz też odkryć rzeczy, o których ocena Cię nie poinformowała, a które będą miały wpływ na Twoją decyzję.

Kontroluj czas, jaki dziecko spędza grając w gry wideo. Gry wideo są niezwykle zabawne i uzależniające. Dziecko może wciągnąć się w grę na długie godziny, jeśli nie ma nadzoru rodzicielskiego. Zwracaj uwagę na czas spędzany przez dziecko, wymuszaj przerwy i maksymalny czas grania, aby mieć pewność, że maluch nadal będzie cieszył się otaczającym go światem.

Stwórz harmonogram gier wideo dla swoich dzieci. Podobnie jak w przypadku obowiązkowego odrabiania lekcji, harmonogram gier wideo pomoże zapanować nad nawykami dziecka. Po ustaleniu godzin należy się go trzymać. Nie wycofuj się z powodu marudzenia lub błagania. Harmonogram będzie skuteczny tylko wtedy, gdy będziesz go przestrzegać.

Zapisuj grę tak często, jak to możliwe. Autozapisywanie to świetna funkcja, ale nie polegaj na niej. Szczególnie na początku gry możesz nie mieć pojęcia, kiedy gra się zapisuje, co może doprowadzić do utraty ważnych danych. Dopóki nie poznasz gry lepiej, zawsze zapisuj się sam.

Po przeczytaniu tego artykułu nadszedł czas, aby zacząć działać. Tylko Ty sam stoisz między swoimi dziećmi a grami zawierającymi nieodpowiednie treści. Pamiętaj o tym, czego nauczyłeś się z powyższego artykułu, a będziesz mógł uchronić swoje dzieci przed grami, które nie są dla nich przeznaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *